Tkaniny na odzież roboczą

NAJWIĘKSZY WYBÓR W POLSCE

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Hala magazynowa

ponad 3000 m2

U NAS DOSTAWA TOWARU ZAWSZE W 24h

Nowa siedziba firmy York

ul. Warszawska 14 E, 26-660 Wielogóra k/Radomia

Zapraszamy!!!

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA: 48 366 12 33;  367 10 01;  366 12 10; 514 06 06 66

jak-prac-tkaniny-poliestrowe


Jak prać tkaniny poliestrowe


Czym jest poliester? Poliester to włókno wytwarzane przez połączenie długołańcuchowego syntetycznego polimeru z estrem z podstawionego aromatycznego kwasu karboksylowego. Jest wiele różnych rodzajów poliestrów, takich jak PET, który jest używany do produkcji butelek do napojów gazowanych, ale może być również wytłaczany jako włókno. Dzięki swojej wyjątkowej strukturze to mocne włókno jest odporne na rozciąganie i kurczenie się. Tkaninę poliestrową można łączyć również z różnymi innymi włóknami.

Jakie ubrania są wykonane z włókien poliestrowych?


Ze względu na swoją wszechstronność, ponieważ można wytwarzać poliester o wielu właściwościach, które sprawiają, że tkanina zmienia jej wygląd i dotyk, można znaleźć poliester używany do każdego rodzaju odzieży. Jednak ponieważ poliester jest trwały, zwłaszcza gdy jest zmieszany z innymi włóknami, jest świetnym materiałem do użytku na świeżym powietrzu. Jest idealny do środowisk mokrych i wilgotnych, ponieważ ma właściwości hydrofobowe, zwłaszcza jeśli jest pokryty wodoodpornym wykończeniem. Znajdziesz więc wiele ubrań, takich jak parki, sprzęt outdoorowy, a nawet polary wykonane z poliestru.

Etapy prania odzieży z włókien poliestrowych


Krok 1: Ten krok polega na zlokalizowaniu wszelkich plam, które miały kontakt z ubraniem. Tkanina poliestrowa jest trudna do prania, gdy tłuste plamy stykają się z włóknami syntetycznymi, z których jest wykonany. Najlepsze rezultaty uzyskasz, usuwając tłuste plamy silnym detergentem zmieszanym z wodą lub wysokiej jakości odplamiaczem.

Krok 2: Po znalezieniu plam weź odplamiacz i spryskaj nim obficie włókna, w których zostały osadzone plamy. W roztworze czyszczącym można pracować palcami, aby dokładnie wymieszał się z włóknami poliestrowymi. Pozwól mu moczyć się przez co najmniej 15 minut przed włożeniem ubrania do pralki.

Krok 3: Użyj silnie działającego detergentu zawierającego enzymy. Pomoże to rozbić ciężką ziemię i plamy. Sprawdź etykietę producenta, aby określić zalecaną ilość wymaganą na załadunek i umieść ją w pralce. Dodaj ubranie i ustaw pralkę na zimną lub ciepłą wodę, która jest połączona ze stałym cyklem prasowania.

Krok 4: Po wypraniu sprawdź każdą część garderoby i upewnij się, że wszystkie plamy zostały usunięte. Jeśli zakończysz czyszczenie poliestru i nadal będziesz mieć plamy na ubraniach po dodaniu ich do suszarki, ich usunięcie będzie prawie niemożliwe. Możesz suszyć poliestrową odzież na wieszaku lub użyć suszarki z ciągłym cyklem prasowania.

jak-prac-tkaniny-poliestrowe


Dlaczego my? Przewaga nad konkurencją

Uzupełniane na bieżąco stany magazynowe.

WIĘCEJ O NAS +

Ogromny wybór

Ponad 50 gatunków tkanin występujących w ponad 400 kolorach.

Wysyłka towaru

Wysyłka zamówionego towaru zawsze w ciągu 24h

Płatności

Oferujemy dogodne terminy płatności oraz możliwość negocjacji cen.

York - Hurtownia tkanin - tkaniny na odzież roboczą i specjalistyczną
TOP