Tkaniny na odzież roboczą

NAJWIĘKSZY WYBÓR W POLSCE

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Hala magazynowa

ponad 3000 m2

U NAS DOSTAWA TOWARU ZAWSZE W 24h

Nowa siedziba firmy York

ul. Warszawska 14 E, 26-660 Wielogóra k/Radomia

Zapraszamy!!!

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA: 48 366 12 33;  367 10 01;  366 12 10; 514 06 06 66

tkaniny-na-odzież-roboczą


Tkaniny na których swobodnie można drukować dzielą się trzy typy: naturalne, syntetyczne lub mieszanka naturalnych z syntetycznymi.

Tkaniny naturalne
Jak sama nazwa wskazuje, tkaniny te pochodzą z natury - w szczególności z roślin i zwierząt. Włókna są wydobywane z zasobów naturalnych, a następnie w procesie (tkane lub gwintowane) przekształcane w materiał tekstylny. Na przykład wełna pochodzi z owczych płaszczy, bawełna ze strąków nasion rośliny bawełnianej podczas gdy jedwab jest pozyskiwany z włókien jedwabnika.

Tkaniny syntetyczne
Tkaniny syntetyczne mają złą reputację, ponieważ są podobne do plastiku, ale obecnie, wraz z rozwojem technologicznym ich produkcji bardzo dobrze naśladują naturalne tkaniny. Czasem jedynym sposobem na odróżnienie tkanin syntetycznych od tkanin naturalnych są informację zawarte na etykiecie produktowej. Niektóre z tych tkanin dobrze oddychają, inne są bardzo trwałe.

Tkaniny syntetyczne są zaprojektowane tak, aby przewyższać naturalne w niektórych aspektach, takich jak elastyczność i nieprzepuszczalność. Te cechy sprawiły, że stały się ulubionym materiałem na odzież sportową.

Tkaniny drukowane / tkaniny sublimacja
Jeśli chodzi o drukowanie, to naturalne tkaniny wydają się bardziej odpowiednie od ich syntetycznych „konkurentów”. Wynika to z faktu, że tkaniny pochodzenia naturalnego lepiej wchłaniają płyny. Jendakże istnieje wiele technik druku, które umożliwiają, lub wręcz są jakby „skrojone” pod drukowanie na tkaninach syntetycznych.

Techniki drukowania na tkaninach:
- sitodruk
- drukowanie DTG
- druk transferowy
- sublimacja
- haft

Ponieważ nasz artykuł dotyczy techniki zwanej sublimacją przybliżmy trochę jej charakterystykę.

Sublimacja
Preferowana tkanina: poliester,
Sublimacja jest jedną z najbardziej rewolucyjnych technik drukowania. Jest to metoda stosowana do ogólnych wydruków w kolorystyce CMYK – czyli pełnym kolorze. Sublimacja to najtrwalsza metoda drukowania, nadruk nie straci na jakości, nawet po wielu praniach.

Ze względu na sposób, w jaki działa sublimacja, można go stosować tylko na tkaninach syntetycznych - a dokładniej na poliestrze. Sublimację można również stosowa na tkaninach mieszanych, ale musimy pamiętać, że składnikiem przeważającym musi być poliester (co najmniej 80 % składu tkaniny).

Dlaczego my? Przewaga nad konkurencją

Uzupełniane na bieżąco stany magazynowe.

WIĘCEJ O NAS +

Ogromny wybór

Ponad 50 gatunków tkanin występujących w ponad 400 kolorach.

Wysyłka towaru

Wysyłka zamówionego towaru zawsze w ciągu 24h

Płatności

Oferujemy dogodne terminy płatności oraz możliwość negocjacji cen.

York - Hurtownia tkanin - tkaniny na odzież roboczą i specjalistyczną
TOP