Tkaniny na odzież roboczą

NAJWIĘKSZY WYBÓR W POLSCE

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Hala magazynowa

ponad 3000 m2

U NAS DOSTAWA TOWARU ZAWSZE W 24h

Nowa siedziba firmy York

ul. Warszawska 14 E, 26-660 Wielogóra k/Radomia

Zapraszamy!!!

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA: 48 366 12 33;  367 10 01;  366 12 10; 514 06 06 66

tkaniny-wodoodporne


Tkaniny wodoodporne mogą się znacznie różnić w zależności od tego, ile wody są w stanie wytrzymać, a jednym z głównych czynników jest to, czy materiał jest oddychający, czy nie.
Tkaniny wodoodporne mają wiele zalet a ich główny cel to nieprzepuszczanie wody. Istnieje wiele materiałów, które są wykonane z czystego tworzywa sztucznego i są z natury wodoodporne, takie jak przezroczyste PCV czy laminowane PCV KISS.

Tkaniny hydrofobowe

Ta kategoria składa się z tkanin zaprojektowanych do odpychania wody, ale nie w 100%. Na przykład na tkaninie może znajdować się powłoka ułatwiająca odprowadzanie wody z powierzchni, ale tylko przez pewien ograniczony czas. Poziom wodoodporności danej tkaniny zależy od czasu w którym jest narażona na kontakt z wodą, a także od zastosowanej powłoki.

tkaniny-wodoodporne-powłokiTkaniny takie jak te powlekane teflonem i neoprenem są zaprojektowane tak, aby wytrzymywały określoną ilość czasu zanim materiał zostanie nasiąknięty. Tkaniny wodoodporne mogą się znacznie różnić w zależności od tego, ile wody są w stanie wytrzymać, a jednym z głównych czynników jest to, czy materiał jest oddychający, czy nie. Oddychająca tkanina oznacza, że przepuszcza parę wodną z naszego ciała przez tkaninę przez mikroskopijne otwory w tkaninie. Powłoka na powierzchni tkaniny będzie odpychać wodę tylko przez ograniczony czas, a to nadal zależy od tego, jak intensywny jest np. deszcz i jak długo potrwa ulewa. Na przykład lekka, oddychająca tkanina może wytrzymać krótkie prysznice lub mżawkę, ale po dłuższym ulewnym deszczu nasiąknie po pewnym czasie.

Niektóre tkaniny, które mogą być odporne na warunki atmosferyczne, nie będą całkowicie wodoodporne ponieważ nie mają dodatkowej powłoki lub mają minimalny poziom wodoodpornej powłoki na swojej powierzchni. Niektóre z tych tkanin mają bardziej naturalny skład, tradycyjne tkaniny, takie jak płótno i wełna. Od dawna do namiotów kempingowych używana była bardzo gruba, plandeka płócienna. Bawełniane płótno wpuszcza trochę powietrza do środka i rozgrzewa ciało, dzięki czemu wnętrze pozostaje w umiarkowanej temperaturze. Wełna może być również stosunkowo odporna na warunki atmosferyczne, gdy jest tkana i uformowana w bardzo gęstą tkaninę, stąd jej popularność jako tkaniny wierzchniej.

Ważne jest w przypadku odziezy wodoodpornej aby tkanina użyta do jej uszycia była dobrze oddychająca. Dzieki procesowi tkania (bawełna – 60% od wewnątrz, poliester – 40% na zewnątrz z wykończeniem wodo i olejo ochronnym) tkaniny te są w stanie spełnić ten najbardziejp odstawowy parametr oddychalności. Aby na dłużej zachować właściwości wodoodporne tkaniny, zalecane jest po każdym praniu, przeprasowanie jej prawej strony żelazkiem o temperaturze 150°C.

Dlaczego my? Przewaga nad konkurencją

Uzupełniane na bieżąco stany magazynowe.

WIĘCEJ O NAS +

Ogromny wybór

Ponad 50 gatunków tkanin występujących w ponad 400 kolorach.

Wysyłka towaru

Wysyłka zamówionego towaru zawsze w ciągu 24h

Płatności

Oferujemy dogodne terminy płatności oraz możliwość negocjacji cen.

York - Hurtownia tkanin - tkaniny na odzież roboczą i specjalistyczną
TOP