Tkaniny na odzież roboczą

NAJWIĘKSZY WYBÓR W POLSCE

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Hala magazynowa

ponad 3000 m2

U NAS DOSTAWA TOWARU ZAWSZE W 24h

Nowa siedziba firmy York

ul. Warszawska 14 E, 26-660 Wielogóra k/Radomia

Zapraszamy!!!

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA: 48 366 12 33;  367 10 01;  366 12 10; 514 06 06 66

reczniki-bawelniane-100


Podstawowym parametrem dobrej jakości ręcznika jest jego gramatura. Przyjęło się, że im wyższa tym „lepsza”. I z jednej strony można by się z tym stwierdzeniem zgodzić, chociaż nie zawsze. Wszystko zależy od tego, do czego ten ręcznik ma nam służyć i w jakich warunkach mamy go użytkować. Na przykład dla ręczników plażowych czy ręczników codziennego użytku gramatura nie powinna przekraczać 400g. Dlaczego? Otóż, im niższa gramatura, tym szybciej ręczniki będą schły. Będą też lżejsze niż ręczniki o wyższych gramaturach. Ręczniki kąpielowe co do zasady cechuje większa wchłanialność wody oraz wytrzymałość. Zatem ich gramatura powinna oscylować w granicach 500g. Gramatury powyżej 500g, są „Zarezerwowane” dla ręczników hotelowych. Ręczniki te, są grube, bardzo wytrzymałe oraz cechują się wysoką chłonnością wody. Są miłe w dotyku, miękkie ale przez to cięższe i po złożeniu zajmują dużo miejsca.


Drugim równie ważnym, jeśli nie najważniejszym parametrem dobrej jakości ręcznika jest materiał z jakie jest wykonany. W większości przypadków jedynym składnikiem ręcznika jest bawełna. Bawełna idealnie się do ich produkcji nadaje, jest miła w dotyku, doskonale chłonie wodę a przy tym zachowuje bardzo dobre walory użytkowe, takie jak odporność na pranie czy zachowanie koloru. Jeśli już o kolorach rozmawiamy, to oczywiście te najbardziej popularne – zwłaszcza w branży hotelarskiej są w kolorze białym. Natomiast, ręczniki z przeznaczeniem domowym będą dostępne w pełnej gamie kolorystycznej, od białych, po stonowane kremowe odcienie, na mocnych, kontrastowych kolorach kończąc.

Na koniec zostawiliśmy kwestię rozmiarów ręczników bawełnianych. W zasadzie to wyróżniamy 3 rozmiary ręczników. Są to: 30x50 cm, 50x100 cm oraz 70x140 cm.


reczniki-bawelniane


Zatem czym sugerować się podczas zakupu ręcznika? Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie – jakie będzie jego przeznaczenie? Jeśli ma to być ręcznik, który będzie użytkowany w warunkach domowych. Najodpowiedniejszą gramaturą będzie ta w okolicach 500g. Materiał? Oczywiście bawełna 100 %. Kolor jest rzeczą subiektywną, ale kolor biały będzie najbardziej praktyczny. Dla branży hotelarskiej polecamy te grubsze – 550g. ręczniki bawełniane, które cechuje bardzo dobra wytrzymałość oraz walory użytkowe.


reczniki-bawelniane-hotelowe

Dobrym podsumowaniem niech będzie konkluzja, że gramatura ma znaczenie, ale nie jest najważniejsza. Raczej przy wyborze ręcznika sprawdźmy jakość wykonania, wykończenia, a także na jego rozmiar. Ważnym elementem na który musimy zwrócić uwagę jest to czy dany ręcznik bawełniany spełnia normę: PN EN 14697:2007 która określa tolerancję gramatury do +/- 5%. Dodatkowo, dobrze by było gdyby bawełna użyta do produkcji wybranego przez nas ręcznika bawełnianego posiadała certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 – certyfikat bezpieczeństwa i ochrony przed szkodliwymi substancjami chemicznymi.

reczniki-frotte

 

Dlaczego my? Przewaga nad konkurencją

Uzupełniane na bieżąco stany magazynowe.

WIĘCEJ O NAS +

Ogromny wybór

Ponad 50 gatunków tkanin występujących w ponad 400 kolorach.

Wysyłka towaru

Wysyłka zamówionego towaru zawsze w ciągu 24h

Płatności

Oferujemy dogodne terminy płatności oraz możliwość negocjacji cen.

York - Hurtownia tkanin - tkaniny na odzież roboczą i specjalistyczną
TOP