Tkaniny na odzież roboczą

NAJWIĘKSZY WYBÓR W POLSCE

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Hala magazynowa

ponad 3000 m2

U NAS DOSTAWA TOWARU ZAWSZE W 24h

Nowa siedziba firmy York

ul. Warszawska 14 E, 26-660 Wielogóra k/Radomia

Zapraszamy!!!

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA: 48 366 12 33;  367 10 01;  366 12 10; 514 06 06 66

tkaniny na odzież roboczą


Tkaniny na odzież roboczą - najczęściej wykorzystywane materiały

Tkaniny na odzież roboczą, które są obecnie najczęściej wykorzystywane do produkcji odzieży to przede wszystkim: tkaniny polarowe, flanelowe, bawełniane i te z domieszką innych, poliestrowych lub poliamidowych uzupełniaczy. Zasadniczo, tkaniny na odzież roboczą powinny mieć określone cechy decydujące o ich przydatności w konkretnych branżach. Takie cechy to: temperatura prania, ciężar (g/m2) i skład.

Walory użytkowe tkanin na odzież roboczą

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na walory czysto użytkowe takie jak: trwałość kolorów, ilość prań, wytrzymałość na tarcie i uszkodzenia mechaniczne, niska kurczliwość czy komfort w użytkowaniu. Tkaniny przeznaczone na odzież roboczą powinny spełniać różne normy BHP.

Normy dotyczące tkaniny na odzież roboczą

Ogólne wymagania dotyczące tkanin na odzież ochronną określa norma: PN-EN ISO 13688:2013. Musi ją spełniać odzież wykonana z tkanin niezależnie od jej kategorii. Równie ważna, jeśli nie najważniejsza w przypadku odzieży roboczej, jest norma: PN-P-84525:1998. Norma ta definiuje podstawowe pojęcia związane z odzieżą roboczą. Odzież robocza jest często mylona z odzieżą ochronną, dlatego warto wyjaśnić, jakie ubrania robocze możemy zaklasyfikować do odzieży roboczej. Odzież robocza ma przede wszystkim za zadanie zastąpić niektóre elementy garderoby prywatnej pracowników.

Funkcje i zadania odzieży roboczej

Żeby odzież robocza mogła spełniać swoje funkcje, musi być wykonana z odpowiednich tkanin i materiałów dodatkowych. Zadaniem odzieży roboczej jest przede wszystkim ochrona pracownika i jego osobistego ubrania przed wszelkimi możliwymi czynnikami zewnętrznymi występującymi w miejscu wykonywanej pracy. Do takich czynników zalicza się ekspozycję na zabrudzenia lub uszkodzenia mechaniczne, które mogą przyspieszyć niszczenie odzieży.

Odzież reklamowa i różnorodność odzieży roboczej

Do odzieży roboczej zaliczymy również odzież reklamową, której zadaniem jest jednoznaczne kojarzenie się z daną branżą. Odzież robocza występuje zarówno w wersji ocieplanej/zimowej, nieocieplanej, a także całkowicie letniej. Jakość oraz odpowiednie właściwości tkanin na odzież roboczą mają ogromny wpływ na wytrzymałość oraz walory użytkowe odzieży roboczej.

Funkcjonalność odzieży roboczej

Najlepszej jakości tkaniny na odzież roboczą zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza oraz wchłanianie potu, dzięki czemu skóra może swobodnie oddychać i pozostać sucha. Elementami wpływającymi na funkcjonalność odzieży roboczej będą chociażby kieszenie, kieszonki, przegródki czy uchwyty na narzędzia. Są to ważne elementy, które często decydują o zakupie danej odzieży roboczej.

Tkaniny na odzież roboczą - wykorzystanie

Tkaniny na odzież roboczą są używane przez różne branże, gdzie istnieje potrzeba ochrony pracowników przed różnymi zagrożeniami środowiskowymi lub operacyjnymi. Oto kilka głównych użytkowników tego rodzaju odzieży:

  • Budownictwo – Pracownicy na budowach noszą odzież roboczą, która chroni ich przed czynnikami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi, a także zapewnia lepszą widoczność dzięki elementom odblaskowym.
  • Przemysł chemiczny i farmaceutyczny – W tych branżach odzież robocza często musi być odporna na chemikalia i zanieczyszczenia, a także zapewniać ochronę przed rozpryskiem substancji chemicznych.
  • Służby ratunkowe (straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe) – Odzież używana przez te służby jest projektowana tak, aby zapewnić ochronę w ekstremalnych warunkach, w tym przed ogniem i innymi zagrożeniami.
  • Przemysł metalurgiczny i hutniczy – Odzież robocza w tych branżach musi być odporna na wysokie temperatury i iskry.
  • Sektor usług i gastronomia – Tutaj odzież robocza nie tylko chroni pracowników przed zabrudzeniem, ale również stanowi element identyfikacyjny i estetyczny.
  • Przemysł motoryzacyjny – Mechanicy i inni pracownicy używają odzieży, która chroni ich przed olejem, smarem i innymi substancjami, a także przed urazami mechanicznymi.
  • Rolnictwo i leśnictwo – W tych branżach odzież robocza chroni przed czynnikami naturalnymi, jak błoto czy gałęzie, oraz jest dostosowana do ciężkiej pracy na zewnątrz.

Każda z tych branż może mieć specyficzne wymagania co do rodzaju tkanin i standardów, jakie musi spełniać odzież robocza, w zależności od rodzaju wykonywanych zadań i warunków pracy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat, jakie tkaniny robocze są dostępne i które najlepiej spełnią Twoje wymagania, odwiedź dedykowaną stronę.



tkaniny na odzież roboczą grafika z katalogu

 

Dlaczego my? Przewaga nad konkurencją

Uzupełniane na bieżąco stany magazynowe.

WIĘCEJ O NAS +

Ogromny wybór

Ponad 50 gatunków tkanin występujących w ponad 400 kolorach.

Wysyłka towaru

Wysyłka zamówionego towaru zawsze w ciągu 24h

Płatności

Oferujemy dogodne terminy płatności oraz możliwość negocjacji cen.

York - Hurtownia tkanin - tkaniny na odzież roboczą i specjalistyczną
TOP