Tkaniny na maseczki ochronne

NAJWIĘKSZY WYBÓR W POLSCE

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA: 48 366 12 33;  367 10 01;  366 12 10; 514 06 06 66

tkaniny-na-maseczki-ochronne


Tkaniny na maseczki ochronne


Przy wyborze odpowiedniego materiału na maseczki ochronne kierujemy się przede wszystkim szczelnością splotu, ponieważ ma to kluczowe znaczenie. Splot tkaniny musi być na tyle ciasny (o rodzajach splotów tkanin możecie przeczytać w tym artykule - poularne sploty tkanin), że nie może być widać konturu poszczególnych włókien, gdy trzymamy materiał pod światło. Ciasno tkana 100% bawełna przewyższa większość materiałów syntetycznych. Może to wynikać z faktu, że włókna syntetyczne są stosunkowo gładkie na poziomie mikroskopowym, podczas gdy włókna bawełniane mają nieco trójwymiarową strukturę, która prawdopodobnie tworzy dodatkowe bariery zarówno dla wychodzących, jak i przychodzących cząstek.

tkaniny-na-maseczki-ochronne


Na co zwrocić uwagę przy wyborze maseczki ochronnej?


Maseczka, żeby dobrze spełniła swoją rolę powinna być idealnie dopasowana do konturu twarzy, oraz mieć odpowiedni kaształt. Dobre, dokładne dopasowanie zależy od konstrukcji samej maseczki. Nalezy upewnić się, że maseczka nie ma szczelin na krawędziach, które mogłyby umożliwić wnikanie / ucieczkę cząstek. Dzianiny są w pewnym stopniu rozciągliwe i można ich użyć do wykonania maseczek, które dobrze przylegają do twarzy, nie powodując przy tym dyskomfortu. Dobrze dopasowana maska otuli Twoją twarz, zakrywając nos i podbródek bez widocznych przerw. Maski z giętkim metalowym paskiem na nos mogą pomóc w utworzeniu szczelnego uszczelnienia i utrzymaniu maski na miejscu; może to również pomóc w zapobieganiu parowaniu okularów.

materiały-na-maseczki-jednorazowe


O czym należy pamiętać?


- Noszenie maseczek ochronnych ma na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia innych poprzez zmniejszenie prędkości cząstek śliny.
- Unikaj dotykania maseczki ohronnej podczas jej noszenia.
- Aby zdjąć maseczkę ochronną, nie dotykaj przedniej części maski, ale odwiąż ją od tyłu.
- Maseczki na twarz nie są przeznaczone do noszenia przez całą dobę. Wymień maskę na czystą suchą maskę, gdy tylko stanie się wilgotna, przynajmniej raz dziennie lub częściej w przypadku długotrwałego użytkowania. Kiedy maseczka staje się wilgotna, traci swoje właściwości ochronne i może powodować efekt kapilarny, który powoduje, że cząsteczki przenoszą się przez materiały wraz z wilgocią.
- Maseczkę należy myć po każdym użyciu aby uniknąć innych zanieczyszczeń poprzez kontakt.
- Przed i po zdjęciu maski lub przy każdym kontakcie z maską umyj ręce wodą z mydłem lub płynem do rąk na bazie alkoholu.

Środki ostrożności podczas pandemii


Zaleca się noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych, zwłasza w pobliżu osób obcych, gdy inne środki dystansowania społecznego są trudne do utrzymania. Maseczki ochronne wykonane z co najmniej 2 warstw materiału najprawdopodobniej zmniejszą rozprzestrzenianie się COVID-19, gdy są szeroko stosowane przez osoby w miejscach publicznych. Proste maseczki można wykonać w domu przy użyciu nadającego się do prania, oddychającego materiału i mogą pomóc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Dlaczego my? Przewaga nad konkurencją

Uzupełniane na bieżąco stany magazynowe.

WIĘCEJ O NAS +

Ogromny wybór

Ponad 50 gatunków tkanin występujących w ponad 400 kolorach.

Wysyłka towaru

Wysyłka zamówionego towaru zawsze w ciągu 24h

Płatności

Oferujemy dogodne terminy płatności oraz możliwość negocjacji cen.

York - Hurtownia tkanin - tkaniny na odzież roboczą i specjalistyczną
TOP