Tkaniny na odzież roboczą

NAJWIĘKSZY WYBÓR W POLSCE

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Hala magazynowa

ponad 3000 m2

U NAS DOSTAWA TOWARU ZAWSZE W 24h

Nowa siedziba firmy York

ul. Warszawska 14 E, 26-660 Wielogóra k/Radomia

Zapraszamy!!!

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA: 48 366 12 33;  367 10 01;  366 12 10; 514 06 06 66

waga-tkaniny


Czym jest waga tkaniny


Gramatura tkaniny jest wypadkową sposobu tkania tkaniny, jej wykończenia, oraz rodzaju włókna. Waga tkaniny ma ogromne znaczenie przy wyborze właściwej tkaniny. Odpowiednie spojrzenie na wagę może w znaczący sposób pomóc Ci zdecydować, czy będzie to najbardziej odpowiedni materiał do jego końcowego zastosowania.

waga-tkaniny


GSM a OZ


GSM to jednostka metryczna oznaczająca ilość gramów na metr kwadratowy - czyli inaczej mówiąc jest to jednastka, która mówi ile 1 metr kwadratowy tkaniny waży i im wyższa wartość GSM, tym gęstsza będzie tkanina. Uncja na jard kwadratowy (oz / m2) to jednostka imperialna, która jest również powszechnie stosowana. Lekka tkanina ma zazwyczaj 30-150 GSM, tkanina o średniej gramaturze będzie miała 150-350 GSM a tkanina ciężka 350 GSM i więcej. Pod względem wagi tkaniny możemy podzielić na następujące kategorie: Tkaniny lekkie: szyfon, organza, len, koronki, gazy, siateczka. Tkaniny o średniej gramaturze: satyna, aksamit, oxford, charmeuse, tafta. Tkaniny o dużej gramaturze: tkanina obiciowa, płótno, brokat, popelina, dżins.

waga-tkaniny

Jak gramatura tkaniny wpływa na aplikację


Im większa waga tkaniny, tym grubszy będzie materiał końcowy, chociaż należy pamiętać, że waga nie określa grubości materiału. Tkaniny o różnych włóknach lub splotach, ale o tej samej wadze, mogą nie mieć dokładnie tej samej grubości. Jest to bardzo ważna informacja, kiedy musimy uzyskać produkt końcowy o konkretnej - bardzo dokładnej wadze.

Wpływ wagi tkaniny na jej jakość


Waga materiału nie zawsze decyduje o jego jakości. Różne sploty tkanin i przędze będą miały różną gramaturę, co ma zasadnicze znaczenie dla ich końcowego zastosowania. Na przykład dżins jest ciężki ze względu na swój splot diagonalny i włókno bawełniane, które jest przydatne w wytrzymałych spodniach czy kurtkach dżinsowych, natomiast szyfon jest bardzo lekki, ponieważ jest luźno tkany, o splocie płóciennym, dzięki czemu idealnie nadaje się do letnich zwiewnych sukienek.

Wybór odpowiedniej tkaniny


Waga tkaniny ma szczególne znaczenie, gdy trzeba wybierać między dwoma podobnymi materiałami. Jeśli tkanina jednej bawełnianej koszulki ma większą gramaturę niż tkanina innej bawełnianej koszulki, prawdopodobnie będzie bardziej wytrzymała - zatem w tym przypadku wybró będzie raczej oczywisty.

Wybór gramatury danego materiału będzie również zależał od tego, jak często będzie on noszony lub używany i jaki będzie jego cel, na przykład lekki denim nadaje się na koszulę, a cięższy tylko na dżinsy.

Dlaczego my? Przewaga nad konkurencją

Uzupełniane na bieżąco stany magazynowe.

WIĘCEJ O NAS +

Ogromny wybór

Ponad 50 gatunków tkanin występujących w ponad 400 kolorach.

Wysyłka towaru

Wysyłka zamówionego towaru zawsze w ciągu 24h

Płatności

Oferujemy dogodne terminy płatności oraz możliwość negocjacji cen.

York - Hurtownia tkanin - tkaniny na odzież roboczą i specjalistyczną
TOP