Tkaniny na odzież roboczą

NAJWIĘKSZY WYBÓR W POLSCE

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Hala magazynowa

ponad 3000 m2

U NAS DOSTAWA TOWARU ZAWSZE W 24h

Nowa siedziba firmy York

ul. Warszawska 14 E, 26-660 Wielogóra k/Radomia

Zapraszamy!!!

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA: 48 366 12 33;  367 10 01;  366 12 10; 514 06 06 66

jak-prac-tkaniny-poliestrowe


Jak prać tkaniny w 100% bawełniane


Czym jest bawełna? Bawełna to naturalne włókno pochodzące z miękkich włókien rosnących wokół nasion bawełny. To najczęściej używane włókno na świecie, popularne jako miękkie, wygodne i przyjemne w dotyku. Tkanina bawełniana ma również doskonałe właściwości chłonne, dzięki czemu jest bardzo wygodna w noszeniu latem, ponieważ włókna wchłaniają i uwalniają pot, pozwalając tkaninie oddychać. Dodatkowo tkaniny bawełniane są trwałe, ponieważ są odporne na wysokie temperatury i dobrze się noszą. Bawełna to wszechstronna tkanina o różnorodnych zastosowaniach. Bawełnę można łączyć z innymi włóknami, takimi jak elastan, aby nadać jej dodatkową elastyczność. Należy również pamiętać, że odpowiedź na pytanie, czy bawełna kurczy się, jest twierdząca, chyba że tkanina została wstępnie skurczona w procesie chemicznym lub przetworzona.

Jakie ubrania są wykonane z włókien bwełnianych?


Ze względu na wszechstronny charakter bawełny znajdziemy szeroki wybór odzieży z niej wykonanej, od zwykłej odzieży codziennej, odzieży roboczej i specjalistycznej po ręczniki, pościele, prześcieradła i zasłony. Jest to popularny wybór na letnie ubrania ze względu na wysoką zdolność oddychania materiału. Za tą tkaniną przemawia również fakt iż bawełna jest łatwa do prania i pielęgnacji. Większość rzeczy z tkanin bawełnianych można prać w pralce i suszyć w domowych warunkach.

Etapy prania odzieży z włókien poliestrowych


Krok 1: Przede wszystkim należy pamiętać o oddzieleniu białej cześci prania od kolorowej. Białą bawełnę należy prać oddzielnie od kolorowej bawełny, aby zapobiec zabarwieniu tkanin. Na przykład pranie czerwonej części ubrania z białym ubraniem może spowodować, że część czerwonego barwnika dostanie się na białą tkaninę. Rozdziel dwa stosy na różne maszyny lub dwa kosze, aby umyć jeden po drugim.

Krok 2: Unikaj przeładowania pralki, ponieważ spowoduje to, że Twoje ubrania nie zostaną całkowicie wyczyszczone. Aby sprawdzić, czy maszyna nie jest przepełniona, spróbuj włożyć rękę do bębna. Jeśli w miarę swobodnie możesz poruszać ręką to znaczy, że pralka nie jest prpzepełniona.

Krok 3: Umieść detergent w szufladzie lub bębnie. W zależności od pralki może być wyznaczone miejsce na dodanie detergentu. Jeśli nie, dodaj detergent bezpośrednio do bębna, w którym wkładasz ubrania

Krok 4: Ustaw temperaturę pralki na zimną lub 30°C dla kolorowej bawełny. Zimna woda to najdelikatniejsza opcja prania bawełny. Zapobiega kurczeniu się tkaniny i utracie koloru. Jest również bardziej energooszczędna i ekonomiczna niż korzystanie z ciepłej wody. Ustawienie 30°C nie jest najzimniejszą wodą, ale jest najskuteczniejsze w przypadku większości detergentów.

Krok 5: Suszyć bawełnę na sznurku lub suszarce, aby zapobiec kurczeniu się. Bawełna może skurczyć się pod wpływem ciepła, więc najbezpieczniej jest pozostawić ją do wyschnięcia na powietrzu. Powieś świeżo wypraną bawełnę w miejscu, w którym jest duża cyrkulacja powietrza, np. przed otwartym oknem, na balkonie lub włącz wentylator w pomieszczeniu, w którym się suszy.

jak-prac-tkaniny-poliestrowe


Dlaczego my? Przewaga nad konkurencją

Uzupełniane na bieżąco stany magazynowe.

WIĘCEJ O NAS +

Ogromny wybór

Ponad 50 gatunków tkanin występujących w ponad 400 kolorach.

Wysyłka towaru

Wysyłka zamówionego towaru zawsze w ciągu 24h

Płatności

Oferujemy dogodne terminy płatności oraz możliwość negocjacji cen.

York - Hurtownia tkanin - tkaniny na odzież roboczą i specjalistyczną
TOP