Tkaniny na odzież roboczą

NAJWIĘKSZY WYBÓR W POLSCE

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Hala magazynowa

ponad 3000 m2

U NAS DOSTAWA TOWARU ZAWSZE W 24h

Nowa siedziba firmy York

ul. Warszawska 14 E, 26-660 Wielogóra k/Radomia

Zapraszamy!!!

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA: 48 366 12 33;  367 10 01;  366 12 10; 514 06 06 66

sploty-tkaniny


Popularne sploty tkanin


W poprzednich postach pisaliśmy, w jaki sposób włókno i przędza mogą mieć wpływ na wybór odpowiedniego materiału. Teraz omówimy splot tkaniny. Tkanie może być dość prostym lub bardziej złożonym procesem, w zależności od grubości przędzy, liczby nitek, szczelności splotu oraz sposobu, w jaki splecione są osnowa i wątek. Aby zmienić wagę tkaniny lub wykonać tkaninę bardziej nieprzezroczystą lub przezroczystą można osiągnąć, zmieniając wagę przędzy, rodzaj włókna przędzy lub zmieniając liczbę użytych przędz (liczba nitek). Liczba nici odnosi się do liczby nitek w każdym calu kwadratowym tkaniny, zwykle uważa się, że im wyższa liczba nitek w splocie tkaniny, tym wyższa jakość tkaniny, ale zależy to od tego, jaki materiał ma być użyty dla.

sploty-tkaniny


Splot zwykły (płaski)


Zwykły splot jest najprostszym i najczęściej używanym splotem w przemyśle tekstylnym. Każda przędza przechodzi po prostu pod i pod, na i pod, bez żadnych pływających przędz, w wyniku czego ten splot ma największą liczbę punktów przeplotu, dzięki czemu jest to bardzo ciasno utkany materiał, o wysokiej wytrzymałości. Zrównoważony splot płócienny oznacza, że przędze osnowy i wątku mają tę samą wagę. Jest to najczęstszy rodzaj splotu płóciennego. Tkaniny o splocie płóciennym nie mają złej ani właściwej strony i jest to trwała konstrukcja splotu. Niezrównoważony splot płócienny oznacza po prostu, że w osnowie lub wątku używana jest inna waga przędzy lub więcej niż jedna przędza, a to daje tkaninie lekki efekt prążkowania ze względu na większy ciężar w jednym rzędzie.

Splot diagonalny


Splot diagonalny ma miejsce, gdy przędza wątkowa przemieszcza się powyżej i poniżej dwóch do czterech przędz osnowowych. Sploty diagonalne mają ukośne linie na powierzchni, a strona wierzchnia tkaniny ma inny wygląd niż spód tkaniny co jest dosyć łatwo zauważalne. Wygląd ukośnych linii na splocie diagonalnym może się różnić w zależności od liczby użytych przędzy, rozmiaru przędzy i wzoru przeplotu.

waga-tkaniny


Splot satynowy


Satynowy splot wyróżnia się wysokim połyskiem tkaniny. Połączenie splotu, przędzy (satyna wykorzystuje przędze wielowłóknowe) i rodzaju włókna sprawia, że satyna doskonale odbija światło. Satyna składa się z przędz osnowy unoszących się na 5 lub więcej przędzach wątku. Jednak ze względu na mniej punktów przeplotu długie pływaki mogą się łatwo zaczepiać, co oznacza, że tkanina ma niską odporność na ścieranie. Satyna jest często używana do tkanin ślubnych lub do różnego rodzaju dodatków.

Dlaczego my? Przewaga nad konkurencją

Uzupełniane na bieżąco stany magazynowe.

WIĘCEJ O NAS +

Ogromny wybór

Ponad 50 gatunków tkanin występujących w ponad 400 kolorach.

Wysyłka towaru

Wysyłka zamówionego towaru zawsze w ciągu 24h

Płatności

Oferujemy dogodne terminy płatności oraz możliwość negocjacji cen.

York - Hurtownia tkanin - tkaniny na odzież roboczą i specjalistyczną
TOP