2024-04-16

Ręczniki hotelowe

Niezależnie od tego, czy goście spędzają tylko noc, czy też tygodniowe wakacje, ręczniki hotelowe muszą być odpowiedniej, czyt. wysokiej jakości.

Przy wyborze ręczników frotte do hotelu należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Najważniejsze cechy ręcznika frotte to chłonność i miękkość, które bezsprzecznie wpływają na poziom komfortu użytkowania ręcznika. Ponieważ skuteczność w osuszeniu skóry jest główną funkcją ręczników frotte, to chłonność będzie decydującym czynnikiem przy ich wyborze.

To samo tyczy się drugiego, ale równie ważnego parametru jakim będzie skład ręczników. Im więcej będzie w nich sztucznych materiałów (np. poliester) tym mniejsza będzie ich zdolność do odpowiedniego wchłania wody. Przykładowo próba wysuszenia się ręcznikiem w 100% z polaru może trwać wiecznie, ponieważ po prostu ten rodzaj materiału nie wchłania wody. Natomiast, ręczniki wykonane w 100% z bawełny będą miały najlepszą chłonność i są to najbardziej przyjazne dla skóry ręczniki. Są również uważane za te najbardziej luksusowe a to za sprawą ich podwyższonej miękkości.

Miękkość ręcznika frotte zależy od jego rodzaju i materiału. Jak pisaliśmy powyżej, ręczniki wykonane ze 100 % bawełny są najlepsze dla skóry. Nie zalecamy natomiast używania ręczników poliestrowych. Najważniejszym czynnikiem oprócz materiału przy określaniu miękkości ręcznika frotte jest długość jego „włosów”, tj. długość pętelek z tkaniny na powierzchni ręcznika. Im dłuższe pętle ręcznika frotte, tym będzie on bardziej miękki w dotyku; jego chłonność również będzie lepsza. Jednak bardzo długie pętle na ręczniku frotte łatwo zaczepiają się o wszystko (np. Biżuterię, ostre przedmioty itp.) I dlatego łatwiej jest przypadkowo wyciągnąć nitkę z ręcznika, a ręcznik może się zużyć i zapełnić dziurami bardzo szybko. Jeśli ręcznik frotte ma bardzo krótkie pętle, będzie mniej chłonny – dlatego rozsądne jest znalezienie ręcznika, który ma pętelki średniej długości.

Ręczniki frotte są dostępne w wielu kolorach i wzorach. Hotele zwykle używają białych ręczników frotte, ponieważ na pierwszy rzut oka widać, czy jest on czysty, czy brudny. Ponadto, o wiele wydajniejsze jest utrzymywanie jednokolorowych tekstyliów w pralni hotelowej. Niektóre hotele i spa używają ręczników frotte w innych kolorach, aby podkreślić ich, ale i swoją indywidualność. Dostępne są również ręczniki frotte z wszelkiego rodzaju zdobieniami, takimi jak obramowania, wzory itp. Zalecamy, aby hotele używały ręczników frotte bez dodatkowych ozdób, ponieważ to one często zachowują się inaczej niż reszta ręcznika podczas prania (ręcznik może się wypaczyć itp.). Oczywistym celem każdego hotelu jest używanie ręcznika frotte tak długo, jak to możliwe. Zatem ma to kolosalne znaczenie.

Ręczniki frotte są również dostępne w różnych gęstościach – gęstość jest mierzona w gramach tkaniny na metr kwadratowy. Najpopularniejsza gęstość ręczników frotte w hotelach wynosi 400–600 g / m2. Dostępne są również tańsze ręczniki frotte o gęstości mniejszej niż 400 g / m2, ale nie zalecamy ich, ponieważ są one zbyt cienkie. Można również wykonać ręczniki frotte o gęstości 1000 g / m2, ale nie widzimy celu. Luksusowe hotele używają ręczników frotte o gęstości 550–600 g / m2 i ogólnie jest to maksymalna zastosowana gęstość. Najbardziej standardowy hotelowy ręcznik frotte ma gęstość 400 g / m2 i jest optymalnym wyborem pod każdym względem (chłonność, miękkość, cena, cena prania itp.)